Haber

Putin, Afrikalı liderlerle Ukrayna için ayrı bir toplantı yapacak

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afrikalı liderlerle Ukrayna konusunda ayrı bir görüşme yapacağını söyledi.

Peskov, Rusya-Afrika Zirvesi hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Zirvenin Ukrayna konusunda ayrı bir toplantıyla devam edeceğini belirten Peskov, “Bugün St. Ukrayna.” ifadeleri kullandı.

Peskov, Afrikalı liderlerin Ukrayna krizi için yeni bir öneri getirmediğini de belirtti.

“Ukrayna müzakere olasılığını reddediyor”

Peskov, Ukrayna’daki ihtilafın çözümü konusunda şu ana kadar gelinen durumun devam ettiğini ve bir değişiklik olmadığını belirterek, “Daha önce olduğu gibi Rusya, hedeflerine ulaşmak için müzakerelere açık ve mevcut duruma rağmen hala bir şeyi değiştirmediler. Ukrayna tarafının durumu.”(Ukrayna) herhangi bir müzakere olasılığını reddediyor. Ukraynalılar, şu anda özellikle zor bir durumda olmalarına rağmen uzlaşmaz olmaya devam ediyor. Ancak her türlü diyalog ihtimalini reddediyorlar.” dedi.

Putin’in Kasım ayında ABD’de düzenlenecek Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na davet edilmeyeceği haberlerini değerlendiren Peskov, gazetelerin değil resmi açıklamaların beklenmesi gerektiğini söyledi.

Peskov, bu görüşmeye kadar birçok üst düzey görüşme yaptıklarına işaret ederek, “Tabii ki bu (ABD’nin daveti) beklediğimiz bir davet değil tabii ki.” yorum yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu