Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan’daki Türk Mezarlığı’nı ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Birinci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Türk Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bakanımız Hakan Fidan, Macaristan ziyareti kapsamında ilk olarak Budapeşte’deki Galiçya Cephesi Türk Mezarlığı’nı ziyaret ederek şehadet defterini imzaladı. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. kahraman şehitler. Ruhları şad olsun.” verildi.

Bakan Fidan, özel not defterine yazdığı mesajda, Macaristan’a yaptığı ilk ikili ziyaret kapsamında Galiçya Cephesi şehitlerinin manevi huzurunda bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, “Bugün, başlangıcın 109. yıl dönümü. Birinci Dünya Savaşı’nın kahraman askerlerimiz savaşın en güçlü cephelerinden biri olan Galiçya’dadır.Millet aşkıyla savaşmışlardır.Allah katında en yüksek mertebelerden biri olan şehitlik mertebesine yükseltilmişlerdir. Fidan, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve başta şehitler olmak üzere tüm kahramanları saygı ve minnetle anarak mesajını sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu