Ekonomi

Shiba Inu ekibi SHIB topluluğu için benzersiz bir kimlik sistemi sunuyor

Investing.com – Şiba InuGeliştiriciler, X’teki son duyurularında SHIB topluluğu için heyecan verici gelişmeyi paylaştılar.

Shiba Blockchain ağında gözetimsiz bir kimlik sistemini devreye almak üzere olan ekip, bu gelişmeyi ekosistem için bir dönüm noktası olarak nitelendirdi. Açıklama, Shiba Inu’nun katman-2 tahlili Şibaryum Platformdan sonra topluluğu heyecanlandıran ikinci bir gelişme olarak lanse ediliyor. Shiba ekibi bu yılın başlarında Self Sovereign Identity (SSI) adı verilen Blockchain tabanlı dijital kimlik sistemini Shiba Inu ekosistemindeki tüm projelere entegre etmek istediklerini açıklamıştı. Yapılan duyuruya göre Shiba gözetimsiz tanımlama sisteminin devreye alınmasına yalnızca saatler kaldı.

Sistemin devreye alınacağı açıklanmış olsa da diğer detaylar henüz açıklanmadı. Kullanıcıların SHIB kimlik sistemini nasıl kullanabileceğine dair detaylı açıklama 1 Kasım Çarşamba günü yapılacak.

Shiba Inu’nun önemli geliştiricilerinden Kaal Dhairya da SHIB gibi kimlik sistemini tüm kripto endüstrisini etkileyecek devrim niteliğinde bir gelişme olarak yorumladı.

Öz-Egemen Kimlik (SGK) Nedir?

Kendi Kendine Egemen Kimlik (SSI), kullanıcılara dijital kimlikleri üzerinde tam kontrol sağlayan merkezi olmayan bir kimlik modelidir. Bu sayede kullanıcılar etkileşimde bulunacakları 3. parti platformlara kişisel bilgilerini paylaşmadan güvenli bir şekilde kendilerini tanıtarak giriş yapabilirler.

Shiba ekosisteminde geliştirilen kimlik sisteminin olumlu geri dönüşler alması uzun vadede SHIB için faydalı sonuçlar doğurabilir. Gelecekte dijital kimlik kullanımının yaygınlaşması SHIB ekosisteminin çekiciliğini artıracağından topluluğun daha da genişleyeceğini görebiliriz. Ayrıca bu projede uzun vadeli potansiyel gören yatırımcıların da SHIB’e olan ilgisi artabilir.

SHIB’de son durum

Bu girişimin etkisi önümüzdeki aylarda test edilecek olsa da duyurunun yayımlandığı 28 Ekim tarihinden bu yana SHIB fiyatı, özellikle duyurudan önceki gün görülen düşüşün ardından hızla toparlanarak yüzde 5’e kadar değer kazandı. % bu süreçte.

SHIB bugün yatay hareket ederken en son ağustos ayında görülen 0,000008 dolar fiyat seviyesinde alıcı buluyor. SHIB de genel yükseliş eğiliminin başladığı 19 Ekim’den bu yana yüzde 20 oranında değer kazandı.

haberkaracoban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu