Haber

Saroz Körfezi Dağ Bisikleti Festivali’nde 10. buluşma

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Keşan Belediyesi ve Keşan DOÇEK iş birliğinde bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali, 8 Eylül’de başlayacak.

Keşan ve bölgesinin tanıtımına yönelik en değerli etkinliklerden biri olan ve festival öncesi ülke çapında değerli bir yeri olan bisiklet şenliklerinin ortasında Keşan DOÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eşme ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret edildi. , Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun makamında. Helvacıoğlu, Eşme ve beraberindekileri Keşan Kent Müzesi’nde ağırladı.

Son dönemde Keşan’ın adeta bir spor şenliği şehri olduğuna işaret eden Lider Helvacıoğlu, “Keşan’ın spor etkinlikleriyle anılmasını istiyoruz. Eylül ve ağustos ayları spor etkinlikleriyle geçecek. Keşan’ımızın ikametgahı Satrançtan yüzme müsabakalarına, triatlondan maratona Sporun coşkusunu birçok alanda hep birlikte yaşadık ve yaşadık.Hep ‘Keşan sporu ve sporcusu ile gelişecek’ dedik. ‘Keşan sporuyla, sporcusuyla gelişecek’ dedik. Pandemide kapandık, yalnızlaştık, sosyal yapımız değişti. Pandemi sonrası bu aksilikleri fark ettikten sonra hızla birçok faaliyeti hayata geçirdik. Faaliyetlerimizi daha da artıracağız” dedi.

Festivale ilginin yoğun olduğunu kaydeden Başkan Helvacıoğlu, “Genel olarak Keşan’ımızda spor sevdasını ve spor kültürünü yaşatmayı hedefliyoruz. Keşan’da spor, kültür, çevreye bakış, dayanışma ruhu değişti. Görülmemiş bir değişim var. Sadece yol yapımı ve müzeler belediye işi değil. Alışkanlıklar da değişti. Bu vesileyle derneklerimizin dikkatine sunuyorum.” DOÇEK yöneticilerimize bilinçlendirme çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. DOÇEK yöneticilerimizle daha önce şunları konuşmuştuk: ‘Birlikte her şeyi başarabiliriz’ dedik.

haber-germencik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu