Haber

PKK’dan Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması: AK Parti-MHP ittifakı bölge için tehlike

Seçimlere sayılı günler kala HDP ve PKK’nın yanı sıra 6’lı koalisyonun adayı açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu’na terör örgütü PKK’dan destek mesajları gelmeye başladı.

İşte bazı PKK ve HDP’li isimlerin açıklamaları;

HDP’DEN ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK İÇİN SAKIK SÖZÜ

HDP’li Sırrı Sakık yaptığı açıklamada skandal açıklamalarda bulundu. 7’li koalisyonun seçimleri kazanması halinde terörist Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşacağını belirtti.

PKK’DAN KILIÇDAROĞLU’YA RESMİ DESTEK

Terör örgütü PKK Eşbaşkanı Beşe Hozat, terör örgütünün kanalına yaptığı açıklamada, PKK’nın askeri eylemlerini seçim sonuna kadar sonlandırdığını söyledi. “HDP’nin millet ittifakını destekleme tavrını değerli, değerli ve anlamlı buluyoruz. Seçim sonucunu doğrudan etkileyecektir. Bu tavrı destekliyoruz.”Açıklamalarıyla Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

100 YILLIK CUMHURİYETİ YIKACAĞIZ

PKK lideri Duran Kalkan, “6’lı masa birliklerini güçlendirecek. Cepheleri açık”diğer bir üst düzey PKK mensubu Sabri Ok ise “100 yıllık Cumhuriyeti yok edeceğiz”ima etti.

“AK PARTİ VE MHP BÜYÜK TEHLİKE”

Son olarak terör örgütü PKK’nın sözde yöneticisi Helin Ümit, yaptığı açıklamada AK Parti ile MHP ittifakının… “Bölge için tehlike”tanımlarken AKP-MHP’nin bu seçimlerdeki yenilgisi çok değerlidir.”ifadelerini kullandı.

Sözde yönetici Helin Ümit şu ifadeleri kullandı;

“Bugün Türkiye’de bir seçim süreci varsa, bir umut varsa, bir değişim arayışı varsa, Türkiye’nin hâlâ demokratikleşebileceğine dair beklentiler varsa, bu Zap’ta, Avaşin’de, Metina’daki savaşın sonucudur. şunu bilin ki AK Parti-MHP iktidarı amacına ulaşsaydı, amacına ulaşsaydı bugün kimse sesini çıkaramayacaktı.Karşı durabilmek muhalefet olmak demektir.Aslında yanında durabilmektir. Kürt halkı, bunu yapamayan bir şey yapamaz. Hem Türk toplumu hem de Türkiye’deki demokrat kesimler bu gerçeği çok iyi anlamalı, Türkiye tarihinin en kritik ve değerli seçim süreçlerinden biri yaşanıyor. İktidar değişikliği değil, iktidarın el değiştirdiği bir seçim olarak görülüyor.Aslında Türkiye’de sistemin karakterinin belirleneceği daha stratejik bir seçim sürecidir.AK Parti-MHP ittifakı son noktadadır. yolun sonu, bitmek üzere. Bölge için çok önemli bir tehlikedir, tehdittir. AK Parti-MHP faşizminin bu seçimlerdeki yenilgisi çok değerlidir. Burada küçük hesaplar yapılmamalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu