Haber

Manisa’da MASKİ’den kaçak-kaçak su sorununa neşter

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Merkez Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi ile Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisi’nin ortasında ekonomik ömrünü tamamlayan iletim sınırının 2. Oturumda 1.5 kilometrelik çelik borularla yenileneceği söylentisini paylaştı. Aralık ayında Meclis Toplantısı.

Başkan Ergün, “Bu çalışmalarla su kaynaklarımızı koruyor, eskiyen hatlardan kaynaklanan kayıp-kaçak oranlarını azaltıyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Aralık 2022 Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, MASKİ’nin su kayıp ve kaçaklarını azaltmak için Ilıca’da yapacağı altyapı çalışması ve Manisa merkezin içme suyu kapasitesini artıracak sondaj çalışması hakkında da bilgi verildi. .

Lider Ergün yaptığı konuşmada, su kayıp ve kaçaklarını azaltmak için yavaş yavaş çalıştıklarını belirterek, “Manisa Merkez Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisimizden yani Manisa Merkez Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisimizden su taşıdığımız 1,5 kilometrelik isale hattını yenileyeceğiz. sondajlarımızın bulunduğu noktadan Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisimize kadar. Bu limiti SCADA sistemine bağlayacağız. 16 Aralık Cuma günü bunun ihalesini yaptık. Ömrünü tamamlamış eski bordür çelik borularla değiştirerek daha sağlıklı bir sistemi hayata geçireceğiz. Bu çalışmalarla hem su kaynaklarımızı koruyor hem de eskiyen hatların neden olduğu kayıp-kaçak oranlarını azaltıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu