Haber

Hayırseverlerin desteğiyle Adana’ya huzurevi yapılacak

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde bir hayırseverin desteğiyle yaşlıların doğayla uyum içinde yaşayabileceği bir huzurevi yapılması için protokol imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hayırsever Asiye Hülya Tosmur, ilçede yaşlı vatandaşlara yönelik huzurevi yapılması için başvuruda bulundu.

Yapılan çalışmalar sonucunda ilçede huzurevi yapılması için protokol imzalandı.

Protokol imza töreninde Tosmur, yıllardır hayali olan projenin protokolünün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Amacım betonarme konuttan ziyade ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza ulaşmak. kendi hobi bahçelerinde sebze meyve yetiştirip huzur içinde yaşayabilecekleri sıcak ve güvenli bir ortamda büyüyebilecekleri bir yuvaları olduğunu görmek beni çok mutlu ederdi.” terimini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, yaşlıların doğayla iç içe yaşaması için huzurevinde tek katlı binalar oluşturulacağını belirtti.

“Huzurevimizde yaşlılar için yaşam alanları, sağlık birimi, sosyal hizmet, fizik tedavi hizmeti ve gerekli diğer alanların yanı sıra hobi alanları ve bol yeşil alan olsun istedik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık , Adana Valisi Süleyman Elban’a katkı ve desteklerinden dolayı, İmamoğlu Kaymakamımız Mehmet Aksu Bey’e ve emeği geçen herkese ve tabii ki yardımcı olacak hayırseverimiz Asiye Hülya Tosmur Hanım’a teşekkür ediyorum. büyük bir şevk ve şevkle ilimize ve ailesine bu hizmeti nasip etsin.”

karkamisajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu