Haber

Büyük Ceza! Al Nassr’dan Ayrılmak İsteyen Cristiano Ronaldo’yu Bekleyen Tehlike

Al Nassr’ın dünya yıldızı Crisitano Ronaldo için çarpıcı iddialar gündeme geliyor. Son olarak İspanyol basınında yer alan habere göre Portekizli yıldız, Suudi Arabistan ve gruptaki yaşam standartlarına alışamadığı için kulüpten ayrılmak istiyor. Ronaldo tek taraflı olarak sözleşmesini feshederse FIFA kuralları uyarınca futboldan men edilebilir.

Kaynak:https://www.mundodeportivo.com/football…

Sözleşmesinin bitmesine iki yıl var.

5 ay önce Al Nassr ile iki buçuk yıllığına imza atan ve futbol tarihinin en büyük sözleşmelerinden birine imza atan Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan’da kaldığı süre boyunca umduğunu bulamadı. Ronaldo’nun yakın çevresi, futbolcunun yeniden Avrupa’da oynamak istediğini söylüyor.

Tek taraflı fesih için ağır ceza

Portekizli oyuncunun sözleşmesi sona ermeden takımdan ayrılmaya karar vermesi halinde FIFA Oyuncu Transfer Yönetmeliği’ndeki unsurlara göre kulübe tazminat ödeyecek. FIFA’nın haksız fesih ile ilgili 17. Maddesi ‘Her durumda, sözleşmeyi fesheden taraf tazminat ödemeyi taahhüt eder.’Tek taraflı sözleşmesinin feshedilmesi halinde Ronaldo’nun dört ay futboldan men edilmesi uygulanacak yaptırımlar arasında yer alıyor.

Cristiano Ronaldo’nun bu sezonki performansı

Suudi Arabistan Pro Ligi’nde iki hafta kala Al Nassr, liderin 3 puan gerisinde. Sarı lacivertli kulüpte bu dönem 34 maçta görev alan tecrübeli futbolcu, bu maçlarda 17 gol 4 asistlik performans sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu