Ekonomi

BP İcra Kurulu Başkanı Bernard Looney İstifa Etti

İngiliz enerji şirketi BP’nin (British Petroleum) İcra Kurulu Başkanı Bernard Looney’nin görevinden istifa ettiği bildirildi.

BP’den yapılan açıklamada, Looney’nin şirket çalışanlarıyla olan kişisel ilişkilerine ilişkin bazı tartışmaların, 2022 yılının Mayıs ayında şirketin yönetim kurulunda gündeme getirildiği bildirildi.

Açıklamada, isimsiz kaynaktan gelen iddialara son dönemde yeni tezlerin eklendiği belirtilirken, Looney’nin önceki konuya ilişkin yaptığı açıklamaların şeffaf olmadığını kabul ettiği kaydedildi.

Açıklamada, şirket içindeki soruşturmanın halen devam ettiği belirtilerek, “Şirketin güçlü değerleri vardır ve yönetim kurulu, şirketteki herkesin bu değerlere uygun hareket etmesini beklemektedir. Özellikle tüm liderlerin bu değerlere uygun hareket etmesi beklenmektedir. rol modelleri olarak davranın ve başkalarının güvenini kazanacak şekilde sağduyulu davranın.” ifadelere yer verildi.

Açıklamada, şirketin üst düzey finans yöneticisi Murray Auchincloss’un geçici olarak şirketin üst yöneticisi olarak atandığı belirtildi.

kula-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu