Haber

Akşener: “Özgürlük kadının omuzlarında yükselir. Zorbalık kadının acısıyla beslenir. İşte biz bu zulme karşı kadınların yanındayız…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afganistan’da kız çocuklarına okul yasağı getirilmesine tepki gösterdi. Akşener; “Bu insanlık suçunu asla kabul edemeyiz… Özgürlük kadının omuzlarında yükselir. Zulüm kadının acısıyla beslenir. Bu zulme karşı kadınların yanında olmak bir medeniyet görevidir.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Taliban’ın Afganistan’da kız çocuklarına okul yasağı getirmesine tepki gösterdi. Akşener, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Afganistan’da kadınları insan değil köle olarak gören, kız çocuklarının okula gitmesini yasaklayan ve bunu şanlı dinimizi alet ederek meşrulaştırmaya çalışan canavarca bir zihniyeti en güçlü şekilde kınıyorum. Bu cinayeti asla kabul edemeyiz. insanlık.

‘Kadın kalkmazsa vatan iner’ sözlerinden aldığımız ilhamla biliyoruz ki; hangi rejim, din, mezhep, mezhep, ideoloji ve vesile olursa olsun; Kadının bedeninin ve benliğinin ayaklar altına alındığı, sömürüldüğü bir sistem sorgulanmaya mahkumdur.

Çünkü; Kızımız Mahsa Amini’nin İran’da öldürülmesine gösterilen toplumsal tepki de gösteriyor ki; Özgürlük kadınların omuzlarında yükselir. Ve tiranlık kadınların ıstırabından beslenir. Bu zulme karşı kadınların yanında olmak bir medeniyet görevidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu