Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye’ye Ankara Merkezli Hizmet Veriyoruz

‘TÜRKİYE’YE ANKARA MERKEZLİ HİZMET VERİYORUZ’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kahramankazan Belediyesi Öğrenci Yurdu Açılış Töreninde konuştu. Bakan Uraloğlu, Trabzon’da doğup büyüdüğünü ancak Ankara seçmeni olduğunu belirterek, “Dolayısıyla burada oyumu kullanacağım. İnşallah oyumu Cumhurbaşkanı Turgut’a vereceğim. Allah’ın izni ve bereketiyle 31 Mart’ta oyumuzu kullanacağız. umarım 1 Nisan’da bazılarına oy veririz.” “Ayrıca bir 1 Nisan şakası da yapacağız” dedi.

Bakanlık olarak Türkiye’ye birçok hizmet verdiklerini kaydeden Uraloğlu, “Cumhurbaşkanımızın talimatı ve iradesiyle dünyanın en büyük köprüsünü inşa ettik. 1915 Çanakkale Köprüsü’nü inşa ettik. Yavuz Sultan Selim’i inşa ettik. Köprü. Ankara-Niğde Otoyolunu yaptık. Burası Şanlıurfa.” ‘ye kadar gidiyor. Ankara’da birçok çalışma yaptık. Ankara’yı hızlı trenle tanıştırdık. Hızlı tren buradan İstanbul’a, Konya’ya, Sivas’a gidiyor. Şimdi bunu İzmir’e yapıyoruz. İnşallah 2026 yılında açacağız”Ankara bunların tam merkezinde. Dolayısıyla Ankara tüm ulaşımın başladığı nokta, merkez. Dolayısıyla sadece Ankara’ya değil, tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz, Merkezi Ankara’da” dedi.

‘İŞBİRLİĞİ İLE DAHA İYİ HİZMET VERECEĞİZ’

Bakan Uraloğlu, Kahramankazan ilçesinin ticaret ve lojistik üssü haline geldiğini belirterek, “Yolları da yapıyoruz, inşallah yolları da bitireceğiz. Onların ihtiyaçlarını da biliyoruz. Onu da konuşuyoruz. Ne gerekiyorsa yapacağız.” Kahramankazan aslında bizim ama Ankara genelindeki vatandaşlarımızın Büyükşehir’i tercih etmesinden dolayı hiçbir zaman sahip olamayacağız.” Onların işlerini aksatmadık. Durdurduğumuz bir inşaatı hatırlıyor musun? Sen hatırlamıyorsun. Hepsine devam ettik. Biz diyoruz ki: ‘Hem ilçe belediyeleri hem de Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparsak hizmetlerimizi taçlandırmış oluruz. Daha verimli hizmet vereceğiz.’ “Bu bizim mücadelemizdir. Bütün amacımız budur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu