Haber

Şanlıurfa’da Denizcilik Adı Altında Dolandırıcılıktan 6 Şüpheli Yakalandı

Şanlıurfa’da Hatay İskenderun Limanı’ndan gemicilik adı altında geçersiz plakayla 27 ton pamuk çalan 2’si organizatör 6 zanlı yakalandı. Tutuklanan zanlıların organizatörleri oldukları öğrenilen iki zanlının daha önce de aynı yöntemlerle vatandaşları pamuk, iplik, pimapen, tarım ilacı ve gübre gibi birçok ürünle dolandırdıkları ortaya çıktı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri, suçun önlenmesi ve suçlularla mücadele amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şanlıurfa’da nakliyecilik adı altında sahte plaka ve ruhsata sahip kamyonla 27 ton pamuk çalan zanlıları yakalamak için ekipler çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kamera kayıtlarını inceleyen gruplar, Hatay İskenderun Limanı’ndan piyasa değeri 2 milyon TL olan İB. adlı kişiye ait 27 ton işlenmiş pamuk balyasını yükleyen zanlıları yakalamak için harekete geçti. Ekipler, Kahramanmaraş’a gitmesi gereken TIR’ın Şanlıurfa’ya götürüldüğünü belirledi. Ekipler, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı Mahallesi’nde park halindeki TIR’ın kasasındaki pamuk balyalarına el koydu. Devam eden operasyonda 2’si organizatör 6 zanlı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2 organizatörün aynı sistemlerle pamuk, iplik, pimapen, tarım ilacı ve gübre gibi birçok ürünle vatandaşları dolandırdığı ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. – ŞANLIURFA

caldiran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu