Haber

Sağanak yağmur yolda! İstanbul için kritik uyarı verildi

Meteoroloji’den başta İstanbul olmak üzere birçok il için kritik uyarı geldi.

Sağanak yağış Türkiye genelinde etkisini gösterecek.

Meteoroloji’nin yaptığı son değerlendirmeye göre bugün için Marmara ve İç Ege’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış var.

Bölge genelinde toz taşınımı ile yer yer çamur şeklinde yağış bekleniyor.

Fırtına bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Marmara bölgesinin geneli ile İç Ege ve Göller Bölgesi’nin öğle saatlerinden itibaren sağanak ve fırtınalı, diğer yerler daha az bulutlu ve açık olacak.

Yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın batı ve güneyi ile Kuzey Ege’de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ve Kıyı Ege’de toz taşınması bekleniyor.

Hava sıcaklığı artacak

Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

Dikkatli olun uyarı

Yağışların Marmara’nın batı ve güneyi ile Kuzey Ege’de akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması ve Marmara ve Kıyı Ege’de toz taşınımı beklenmesi nedeniyle ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgarlar kısa süreli fırtına ve çamur yağış olması durumunda ise aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

bölgesel hava tahmini

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere bölgede sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bölgenin güney ve batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınmasıyla birlikte yer yer çamur şeklinde yağış bekleniyor.

Ege

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bölgenin kıyı kesimlerinde toz taşınımı ile birlikte çamur şeklinde yağış bekleniyor.

akdeniz

Parçalı ve az bulutlu, batısının iç kesimlerinin zamanla parçalı ve çok bulutlu, Burdur çevreleri ile Isparta batısının gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu

Parçalı ve az bulutlu, Eskişehir’in batı kesimlerinin gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

Doğu Anadolu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

refahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu