Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan tepkili sözler! Depremde yıkılan Rönesans Konutu’nun müteahhitini savundu

Hatay’ın Antakya ilçesinde 2013 yılında tamamlandığı belirtilen 12 katlı ve 250 daireli Renaissance Residence depremde yıkıldı. “Cennetten bir kare” ilan edilen konutun enkazında yüzlerce kişi kaldı.

YÜKLENİCİ GÖZALTI

Rönesans Residence’ın müteahhidi ile ilgili dün önemli bir gelişme yaşandı. Müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun’un parayla birlikte İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçmaya çalıştığı bilgisi geldi. İhbar üzerine harekete geçen polis, Coşkun’u İstanbul Havalimanı’nda yakalayarak gözaltına aldı.

SAVAŞIN SÖZÜ TEPKİ ALIYOR

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın müteahhit Mehmet Yaşar ile ilgili sözleri tepki çekti. Deprem yönetmeliğine göre yapıldı” dedi.

HATAYSPORLU CHRISTIAN ATSU VE TANER SAVUT KONUT YÜKÜNDE

Öte yandan Hataysporlu futbolcu Kerim Alıcı, Rönesans Rezidansı’nın enkazında spor yöneticisi Taner Savut ve grup arkadaşı Christian Atsu’nun bulunduğunu belirterek, “Taner Savut ve Christian Atsu enkaz altında. Bir an önce yardım istiyoruz. mümkün.Ekinci Mahallesi İnönü Bulvarı A1 Blok 9.kat “Rönesans Rezidansı Hatay” diyerek yardım çağırdı.Savut ve Atsu’dan hala bir haber yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu