Haber

Adana’da organize suç örgütüne operasyon: 3 gözaltı

-Adana’da organize suç örgütüne yönelik operasyonda: 3 gözaltı

Adana’da daha önce düzenlenen operasyonda 75 şüpheli gözaltına alınırken, özel harekat polislerinin operasyonunda “kâr amaçlı organize suç örgütüne” üye oldukları ve cinayete karıştıkları iddia edilen 3 kişi de yakalandı.

ADANA -Adana’da daha önce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 kişi, 75 şüpheli tutuklanırken, yapılan operasyonda “kâr amaçlı organize suç örgütüne üye olduğu” ve cinayete karıştığı iddia edilen 3 kişi de yakalandı. özel harekat polisi.

Adana genelinde 7 cinayet işlediler, tartıştıkları 13 kişiyi silahla yaraladılar, borç-borç bahislerinde sözde mahkeme kurup maddi çıkar elde ettiler, korkutma ve gasp amacıyla birçok işyerine ateş açtılar , iş adamlarına ve işyerlerine zorla el konuldu, uyuşturucu ticareti ve dolandırıcılık yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü koordinasyonunda, Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonun açılışı geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapıldı. Operasyon kapsamında 75 şüpheli gözaltına alındı.

Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin’de düzenlenen operasyonlarda 75 kişi tutuklanırken, 3 adet AK-47 Kalaşnikof tabanca, Mp5 otomatik silahlar, Thomson otomatik silahlar, 29 tabanca ve 7 pompalı tüfek ele geçirildi.

12 Ekim’de merkez Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde polis Kerem K. ve Ayhan Ö.’yü gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öldürüldüğü belirlendi. Bu tespitin ardından İstihbarat Şube Müdürlüğü ve KOM grupları ortak çalışmayla cinayeti işleyen iki şüpheli ve olayı azmettiren Enes F.’nin merkez Sarıçam ilçesinde saklandığını belirledi. Ekipler, özel harekat polisleriyle birlikte konuta şok operasyon düzenleyerek 3 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların gözaltına alındığı anlar saniye saniye kaydedildi. Şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu